Modré pastelky

1. třída se nachází v přízemí budovy MŠ. Do této třídy dochází děti mladší 3 let a děti, které v průběhu roku tří let dosáhnou. Vzhledem k věku dětí je vybavení třídy i program dne zcela přizpůsoben individuálním potřebám dětí a jejich aktuálním možnostem a schopnostem s ohledem na jejich zdravý psychický vývoj.

Pro rodiče dětí je zde možný neomezený adaptační program, jehož délku a formu si určují sami rodiče dle individuálních potřeb svého dítěte. Doporučujeme adaptaci s ohledem na budoucí zdravý psychický vývoj dětí nepodceňovat.

Rodiče jsou vnímáni jako aktivní partneři školy, a tak je jejich vstup do třídy a pobyt ve třídě zcela možný. Ke konzultacím jsou každý den k dispozici paní učitelky.

Třída je rozdělena na dvě části - hernu s kobercem a na prostor, ve kterém jsou umístěny stolky a židličky. Ten slouží k výtvarným činnostem, k experimentování, objevování a poznávání, pracovní a jiné činnosti.

Herna je vybavena barevnými skříňkami a zásuvkami se stavebnicemi, stolními hrami a dalšími hračkami, tak aby děti na vše dosáhly. Děti zde mají též k dispozici kočárky a auta, tělovýchovné náčiní.  Odpoledne slouží tato část k odpočinku dětí. Umývárna a šatna jsou přizpůsobeny věku dětí.

Bc. Erika Kapitánová, Eva Třísková